Zawody sportowe

Opublikowano: sobota, 17, marzec 2018 13:49
Patryk Osadnik

Wydawałoby się, że zima to takie wakacje dla biegaczy, bo co tu robić? Jak na trening nie za zimno, to za ślisko, a jak nie za ślisko, to za ciemno i tak w kółko. Jak mówi jeden ze znanych internetowych celebrytów – nic bardziej mylnego. Zima, to dla wielu okres ciężkiej biegowej pracy i powrotu do treningów po roztrenowaniu. Budowanie bazy biegowej, ale też wiele okazji do wspólnych zabaw i integracji, które staraliśmy się wykorzystać.

 

Biegacze dla Bartka, czyli III Bieg Pamięci Deportowanych


Bieg Pamięci Deportowanych to nasza cykliczna impreza, która odbyła się w Radzionkowie po raz trzeci, z okazji kolejnej rocznicy otwarcia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. Odbywa się on na dystansie 5km ulicami miasta i ma charakter rekreacyjny. Ważnym elementem biegu jest jego rys historyczny. Deportacje to jedna z wielu tragicznych kart historii naszego regionu, a takich kart nie wolno pomijać w zbiorowej pamięci. Dlatego cieszymy się, że każdy uczestnik biegu miał okazję zapoznać się ze zbiorami Centrum i usłyszeć prelekcję na temat wystawy poświęconej aktywności sportowej w obozach dla więźniów.

Drugim powodem do radości jest dla nas to, że dzięki organizacji Biegu Pamięci mogliśmy wesprzeć Bartka – mieszkańca naszego miasta, który potrzebuje pomocy w powrocie do zdrowia po bardzo poważnym wypadku. Na starcie stanęło 230 biegaczy, co oznacza, że z ich wpłat startowych, które w całości zostały przekazane na leczenie Bartka, uzbieraliśmy aż 4600zł!

Cieszymy się również, że wszystkich zachwycił kołoc przygotowany przez Piekarnię Cukiernię „Jakubiec” i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby pojawił się też na kolejnych imprezach organizowanych przez Cidry Lotajom :)

 

Morsy z Cidrów rodem


Do Cidry Lotajom i Cidry Walking należy dopisać również trzecią kategorię – Cidry Morsing. Tutaj nikt na zimno nie narzeka, a nawet im zimniej, tym dla morsa lepiej! Pływanie w przeręblu znalazło w naszej grupie wielu sympatyków, którzy spotykają się w każdą niedzielę, a czasem nawet częściej i to w nocy(!!!), nad Zalewem Nakło-Chechło. „U Heńka” zapewnia morsom z Cidrów szatnię i jak zawsze odpowiednie nawodnienie. Nic więc dziwnego, że dzięki tej atmosferze nasze morsy ciągle tam wracają, a poza tym – kto morsuje, ten nie choruje, więc każda absencja byłaby nieusprawiedliwiona.

 

Pierwsze starty


Choć temperatura, zwłaszcza w ostatnich tygodniach, biegaczy nie rozpieszcza, to są wśród nas tacy, którzy swoje pierwsze zawody w 2018 roku już zaliczyli. Nie można tutaj pominąć bytomskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych na dystansie 5km, w którym jak co roku wystartowała spora ekipa Cidroków, a wśród nich: Artur (4 miejsce 17:57), Adrian (26 miejsce 20:22), Mateusz (29 miejsce 20:30) i Piotrek (32 miejsce 20:36) i wielu innych. Trzeba pochwalić chłopaków za te wyniki, zwłaszcza biorąc pod uwagę kilkunastostopniowy mróz! BRAWO!

Nowy roku z przytupem zaczęła oczywiście Irena, której wyczynów z kijami nie sposób pominąć w żadnym podsumowaniu działalności Cidry Lotajom. Dwa razy podium – 3 miejsce na Parkowych Hercklekotach i 2 miejsce w V Lubliniecki Półmaraton Nordic Walking. W Lublińcu Irena zgarnęła również nagrodę za najlepszy styl i jakby tego było mało, zgarnęła kolejną nagrodę w losowaniu. GRATULUJEMY!

Cały czas na wyspach godnie barwy reprezentują Kasia i Andrzej, co jakiś czas to tu to tam od "Londka po MU" jesteśmy świadkami jak przemierzają trasy od krótkich po całkiem długie, od asfaltowych po crossowe, trzymamy kciuki, oby tak dalej!

Oni wciąż Lotajom...
Oczywiście nawet śnieg i mróz nie mogły nam przeszkodzić we wspólnych czwartkowych treningach, których jest za nami już 147! Tutaj powiększyła się baza sprzętu i pojawiło się pewne urozmaicenie w postaci treningów z oponami, do naszej grupy dołączyła również nowa członkini – Luna, przepiękny młody husky. Choć zima nie odpuszcza, to gdzieś już powoli wszystkim nam marzy się wiosna, a z nią lepsze warunki do biegania i kolejne starty. Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia na biegowych trasach!

Kategoria: